Logo
Strona główna

Aktualności

Kancelaria Szostek_Bar i Partnerzy rozpoczęła oficjalną współpracę z PwC

Wrocław jest kolejnym po Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Katowicach miastem, w którym firma doradcza PwC wzmacnia regionalną praktykę prawną, poszerzając swoje kompetencje o obszar prawa nowych technologii, cyfryzacji i ochrony danych osobowych. W tym celu rozpoczęła współpracę z wrocławską kancelarią Szostek_Bar i Partnerzy.

 

Współpraca z kancelarią Szostek_Bar i Partnerzy to kolejny krok w kierunku wzmacniania PwC we Wrocławiu. Wspólne projekty będą dotyczyły m.in. tak ważnego dla przedsiębiorców w dzisiejszych czasach prawa nowych technologii. Obszar ten stanowi jeden z naszych priorytetów.

Tomasz Kassel, partner w PwC, lider wrocławskiego biura firmy

 

Biuro PwC we Wrocławiu działa ponad 15 lat, oferując klientom doradztwo w zakresie podatków, audytu i strategii biznesowej.

 

Kancelaria PwC Legal ma już prawie osiem lat. Zatrudniamy ponad 60 osób i cały czas rozwijamy nasze usługi. Wyzwania rynkowe zachęciły nas do współpracy ze znaną wrocławską kancelarią, rozpoznawalną także w Polsce. Naszym celem jest być jak najbliżej klientów, także w regionach.

Jacek Pawłowski, partner w kancelarii PwC Legal, odpowiedzialny za rozwój doradztwa prawnego w regionalnych biurach PwC

 

Partnerzy Szostek_Bar i Partnerzy działają na rynku usług prawnych już od 10 lat. Kancelaria specjalizuje się przede wszystkim w obszarach związanych z transformacją cyfrową i nowymi technologiami, a także ochroną danych osobowych, szczególnie istotną w przeddzień wdrożenia unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), które zacznie obowiązywać wszystkie firmy w maju 2018 r.

 

Z optymizmem patrzę na możliwości, jakie otwiera współpraca z PwC. Nie ulega wątpliwości, że kluczowymi tematami na najbliższy rok są RODO oraz elektroniczny obieg dokumentów, których skuteczne wdrożenie wymaga w takim samym stopniu wiedzy prawniczej, jak i profesjonalnej oceny ryzyka oraz odpowiednich zasobów technicznych. Połączenie wiedzy Szostek_Bar i Partnerzy oraz zasobów i doświadczenia PwC pozwoli nam stworzyć nową jakość na rynku.

dr hab. prof. UO Dariusz Szostek, partner zarządzający w kancelarii Szostek_Bar i Partnerzy

Autor: Radosław Kapułka